Bestyrelsen for Venstre i Kolding Kommune
_______________________

Formand
Bent Ole Jonsen
Æblevænget 32, 6094 Hejls
Tlf: 9133 7760
E-mail: bojonsen@privat.dk

Næstformand
Lennarth J. Hansen
Kastaniealle 47, 6000 Kolding
Tlf: 2127 4615
E-mail: Hansen.lennarth@gmail.com

Kasserer
Maj-Brit Strømdahl Flaskager
Søbakken 10, 6000 Kolding
Tlf: 8175 4847
E-mail: soebakken10@gmail.com

Sekretær
Bente Hornstrup
Strynøvænget 8, 6000 Kolding
Tlf: 4083 5356
E-mail: Bente.hornstrup@gmail.com

Øvrige medlemmer

Heidi Cenia Andersen
Risbøge 14, Højrup
6640 Lunderskov
Tlf: 2775 5183
E-mail: h.cenia@gmail.com

Allan Flink
Luneparken 26, 6070 Christiansfeld
Tlf:2040 3744
E-mail: 6070allan@gmail.com

Hans Nissen Rosenberg
Kampemose 52, 6070 Christiansfeld
Tlf: 2337 6858
E-mail: hansnissen@christiansfeld.tv

Troels Lund
Borgermestervej 10
6070 Christiansfeld
Tlf: 6161 6290
E-mail: troelslund@gmail.com

Bjarne Halvorsen
Lavendelvej 76
6000 Kolding
Tlf: 3024 4044
E-mail: halvorsenbjarne@gmail.com

Formand for vælgerforeningen i Lunderskov
Lars Schultz
Skolevej 27, 6640 Lunderskov
Tlf: 5042 9020
E-mail: larskristianschultz@outlook.com

Formand for vælgerforeningen i Christiansfeld
Nikolai Lindholm
Kokærvej 43, 6070 Christiansfeld
Tlf: 5176 8286
E-mail: nikolajlindholm@hotmail.com

Formand for Vælgerforeningen i Vamdrup
Glenn Lundt
Tyrings Ager 60, 6580 Vamdrup
Tlf: 2176 8616
E-mail: glennlundt@hotmail.dk

Formand for vælgerforeningen i Kolding
Niels Henning Bladt
Sct. Knuds vej 54, 6000 Kolding
Tlf: 2990 4988
E-mail: nielsbladt@gmail.com

1. suppleant
Jan J. Jensen
Vestergade 152, 6051 Almind
Tlf: 4055 5402
E-mail: jan.jezewski.jensen@gmail.com

2. suppleant
Bente Hornstrup
Strynøvænget 8, 6000 Kolding
Tlf: 4083 5356
E-mail: bente.hornstrup@gmail.com

Formand Kreds Nord:
Claus Warming
Marcus Alle 24, 6000 Kolding
Tlf: 2781 5248
E-mail: clwa@clauswarming.dk

Formand Kreds Syd
Eea Haldan Vestergaard
Hoppesvej 10, 6000 Kolding
Tlf: 2976 7689
E-mail: eeves@kolding.dk

Venstre Ungdom
Louise Olsen
Agtrup  Midtskovvej 61, 6091 Bjert
Tlf: 3152 7595
E-mail: louiseolsen11@icloud.com