Bestyrelsen for Venstre i Kolding Kommune
_______________________

Formand
Bent Ole Jonsen
Æblevænget 32, 6094 Hejls
Tlf.: 9133 7760
Mail:bojonsen@privat.dk

Næstformand
Lennarth J. Hansen
Kastaniealle 47, 6000 Kolding
Mobil: 2127 4615
Mail.: Hansen.lennarth@gmail.com

Kasserer
Maj-Britt Strømdahl Flaskager
Søbakken 10, 6000 Kolding
Tlf.: 8175 4847
Mail: soebakken10@gmail.com

Sekretær
Bente Hornstrup
Strynøvænget 8, 6000 Kolding
Tlf: 40835356
Mail: Bente.hornstrup@gmail.com

Øvrige medlemmer

Peter Dahl Schelde
Fynslundvej 62
6064 Jordrup
2927 8929
Peter@noerupgaard.dk

Ejvind Christensen
Stranden 21, 6000 Kolding
2753 7565
ejvindchristensen@live.dk

Allan Flink
Luneparken 26, 6070 Christiansfeld
2040 3744
6070allan@gmail.com

Hans Nissen Rosenberg
Kampemose 52, 6070 Christiansfeld
2337 6858
hansnissen@christiansfeld.tv

Jonna Hammershøj Pedersen
Turkisvej 16
6000 Kolding
7552 4286
Jonnahammershøj@stofanet.dk

Formand for vælgerforeningen i Lunderskov
Lars Schultz
Skolevej 27, 6640 Lunderskov
Tlf 5042 9020
Mail: ls@froes.dk

Formand for vælgerforeningen i Christiansfeld
Nikolai Lindholm
Kokærvej 43, 6070 Christiansfeld
Tlf.: 5176 8286
Mail: nikolajlindholm@hotmail.com

Formand for Vælgerforeningen i Vamdrup
Glenn Lundt
Tyrings Ager 60, 6580 Vamdrup
Tlf: 2176 8616
Mail: glennlundt@hotmail.dk

Formand for vælgerforeningen i Kolding

Lennarth John Hansen
Kastaniealle 47,6000 Kolding
Tlf.: 2127 4615
Mail:hansen.lennarth@gmail.com

LOF

1 suppleant
Jan J. Jensen
Vestergade 152, 6051 Almind
4055 5402
jjj@exof.dk

2.suppleant
Troels Lund
Borgermestervej 10
6070 Christiansfeld
6161 6290
troelslund@gmail.com

Formand Kreds Nord:
Aase C Thomsen
Lavendelvej 88, 6000 Kolding
Tlf.: 2990 0472
Mail: aasecthomsen@gmail.com

Formand Kreds Syd
Eea Haldan Vestergaard
Hoppesvej 10, 6000 Kolding
Tlf.: 2976 7689
Mail: eeves@kolding.dk

Venstre Ungdom

Ahmad Mohammadi
2620 7230
Ahmad_mohammadi@live.com