Bestyrelsen for Venstre i Kolding Kommune
_______________________

Formand
Bent Ole Jonsen
Æblevænget 32, 6094 Hejls
Tlf.: 91337760
Mail:bojonsen@privat.dk

Næstformand
Ejvind Christensen
Stranden 21, 6000 Kolding
Mobil: 27537565
Mail.: Ejvind.christensen@tegllund.dk

Kasserer
Aase Thomsen
Lavendelvej 88, 6000 Kolding
Tlf.: 7556 5019 Mobil: 2990 0472
Mail: aasecthomsen@gmail.com

Sekretær
Bente Hornstrup
Strynøvænget 8, 6000 Kolding
Tlf: 40835356
Mail: Bente.hornstrup@gmail.com

Jonna Hammershøj Pedersen,
Turkisvej 16, 6000 Kolding
Tlf.: 7552 4286  Mobil: 2015 4857
Mail:  jonnahammershoej@stofanet.dk

Troels Lund
Borgmestervej 10, 6070 Christiansfeld
Tlf.: 6161 6290
Mail: trolslund@gmail.com

Peter Schelde
Nørupgaard, Fynslundvej, 6064 Jordrup
Tlf: 2927 8929
Mail: peter@noerupgaard.dk

Formand for vælgerforeningen i Lunderskov
Lars Schultz
Skolevej 27, 6640 Lunderskov
Tlf 50429020
Mail: ls@froes.dk

Formand for vælgerforeningen i Christiansfeld
Nikolai Lindholm
Kokærvej 43, 6070 Christiansfeld
Tlf.: 5176 8286
Mail: nikolajlindholm@hotmail.com

Formand for Vælgerforeningen i Vamdrup
Glenn Lundt
Tyrings Ager 60, 6580 Vamdrup
Tlf: 21768616
Mail: glennlundt@hotmail.dk

Formand for vælgerforeningen i Kolding

Lennarth John Hansen
Kastaniealle 47,6000 Kolding
Tlf.:21 27 46 15.
Mail:hansen.lennarth@gmail.com

LOF

1 suppleant
Allan Flink
Lunepark 26, 6070 Christiansfeld
Tlf.: 2040 3744
Mail: 6070allan@gmail.com

2.suppleant
Niels Blem Sørensen
Knudsbølvej 36, 6064 Jordrup
Tlf.: 2061 3344
Mail:  stenbrogaard@mail.tele.dk

Formand Kreds Nord:
Aase C Thomsen
Lavendelvej 88, 6000 Kolding
Tlf.: 2990 0472
Mail: aasecthomsen@gmail.com

Formand Kreds Syd
Anton Yding
Kingosvej 21, 6000 Kolding
Tlf.: 7553 7952  Mobil: 2242 3313
Mail: anton_yding@hotmail.com

Venstre Ungdom

Mark Glibstrup
mark.g@live.dk